Expo 2020 – połącz wyjazd biznesowy z wypoczynkiem w Dubaju

Dubaj to luksusowa metropolia zbudowana na piasku, będąca dowodem na to, że w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie ma rzeczy niemożliwych. Miasto, w którym nowoczesność i bogactwo przeplatają się z tradycjami arabskiej kultury.

Położony na południowym wybrzeżu Zatoki Perskiej Dubaj jest największym miastem Zjednoczonych Emiratów Arabskich i jednym z najszybciej rozwijających się i najbogatszych miast na świecie. Prawdziwe królestwo biznesu, nowych technologii, luksusowych zakupów i wypoczynku. Dubaj oferuje unikatowe na skalę światową atrakcje turystyczne, takie jak sztuczna wyspa Palm Jumeirah w kształcie palmy, będący najwyższym budynkiem na świecie 160-piętrowy wieżowec Burj Khalifa i luksusowy hotel Burj Al Arab w charakterystycznym kształcie żagla, któremu nieoficjalnie przyznaje się 7 gwiazdek. Ale Dubai to nie tylko nowoczesność i przepych. Będąc w Dubaju warto odwiedzić chociaż jeden z tradycyjnych meczetów, wybrać się do najstarszej dzielnicy Bastakiya na spacer wzdłuż beżowo-karmelowych domów wentylowanych tradycyjnymi wieżami wiatrów i zajrzeć na gwarne arabskie targowisko, czyli souk. Warto wybrać się też na rejs po dzielącym miasto kanale Dubai Creek, przeżyć niezapomnianą przygodę na pustynnym safari lub po prostu zrelaksować się na białej, piaszczystej plaży oblanej turkusowymi wodami Zatoki Perskiej.

W 2020 roku Dubaj będzie pierwszym arabskim gospodarzem Expo – jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń świata biznesu, technologii i kultury, największego forum prezentacji najnowszych osiągnięć nauki i debat nad globalnymi wyzwaniami i problemami. Między 20 października 2020 a 10 kwietnia 2021 roku, na Wystawie Światowej Expo w Dubaju zaprezentują się wystawcy z niemal 200 krajów. Organizatorzy szacują, że odwiedzi ich 18 milionów gości, którzy złożą 25 milionów wizyt – nie może tam zabraknąć przedstawicieli Twojej firmy.

Hasło przewodnie Expo w Dubaju brzmi „Łączenie umysłów”. My łączymy wyjazdy biznesowe z wypoczynkiem. Weź udział w prestiżowej Wystawie Światowej i odkryj najciekawsze atrakcje turystyczne Dubaju podczas jednej podróży. Dodaj elementy wypoczynku i przygody do delegacji swoich pracowników, by nagrodzić ich zaangażowanie i zmotywować ich do jeszcze efektywniejszej pracy.

Chcesz dowiedzeć się więcej na temat bleisure w Dubaju?