Informacja w sprawie nowego rozporządzenia IATA

 

Drodzy Klienci

Z dniem 01.06.2019 Wchodzi w życie zmiana do rozporządzenia IATA Resolution 830d., która wprowadza obowiązek wpisywania danych pasażerów do rezerwacji. Te dane to numery telefonów komórkowych oraz adresy e-mail. Ma to na celu ułatwienie komunikacji pomiędzy pasażerem, a linią lotniczą odnośnie przekazywania zmian w planie lotów, bądź innych istotnych dla podróży informacji.

Uchwała będzie dotyczyła sposobu zbierania informacji kontaktowych od klientów i udostępniania ich liniom lotniczym w celu nawiązania kontaktu podczas zakłóceń w podróży.

Zrzeszenie Międzynarodowego Transportu Lotniczego IATA zaostrzyło zapisy w rezolucji 830d, zgodnie z którymi agenci sprzedający bilety lotnicze będą musieli prosić klientów o zgodę na wpisanie numerów ich telefonów komórkowych i adresów mailowych do rezerwacji.

Informacje te mają znaleźć się w każdym PNR (Passenger Name Record – dane o przelocie pasażera). Nowe zapisy zaczną obowiązywać 1 czerwca tego roku. Mają ułatwić przewoźnikom bezpośredni kontakt z klientami w wypadku opóźnienia lotu lub w innych nieprzewidzianych sytuacjach.