Qatar – więcej połączeń z Warszawy

 

5 grudnia Qatar Airways obchodziły piątą rocznicę uruchomienia połączeń z Doha do Warszawy. Z tej okazji na Lotnisku Chopina odbyło się spotkanie prasowe, podczas którego katarskie linie lotnicze ogłosiły podwojenie liczby połączeń oferowanych z naszego lotniska.

Qatar Airways uruchomił pierwotnie połączenia do Warszawy samolotami Airbus A320, które następnie zastąpiły szerokokadłubowe Airbusy A330, co zwiększyło liczbę dostępnych miejsc o ponad 95 procent. Na ich pokładzie znajduje się 236 foteli w klasie ekonomicznej oraz 24 w klasie biznes. Drugie połączenie, które ruszy 14 grudnia br. będzie obsługiwał samolot A320 z 132 miejscami.

Qatar Airways to narodowy przewoźnik Kataru i członek sojuszu lotniczego Oneworld (tak jak operujące z Warszawy British Airways czy Finnair). Jest linią lotniczą wielokrotnie wyróżnianą i nagradzaną pod względem jakości obsługi pasażera. Tylko w 2017 roku przewoźnik został uhonorowany tytułem Najlepszej Linii Lotniczej oraz otrzymał nagrody w kategoriach Najlepsza Klasa Business na Świecie, Najlepsza Poczekalnia dla Klasy Biznes i Najlepsza Obsługa Lotnicza na Bliskim Wschodzie przez międzynarodową organizację transportu lotniczego Skytrax.

Przy okazji zwiększenia liczby lotów Qatar Airways warto zwrócić uwagę na systematyczny wzrost zainteresowania Lotniskiem Chopina w Warszawie przez zagranicznych przewoźników, oferujących połączenia dalekodystansowe. Oprócz katarskich linii lotniczych do Warszawy lata również drugi lotniczy gigant znad Zatoki Perskiej – linie Emirates, które oferują loty na pokładzie największego samolotu pasażerskiego operującego aktualnie z Warszawy tj. Boeingu 777. Ponadto regularne rejsy do Warszawy oferuje Air China, a w sezonie letnim Air Canada Rouge. Również przewoźnicy czarterowi na stałe zagościli w Warszawie, operując samolotami szerokokadłubowymi, także Boeingami 787 Dreamliner.

Lotnisko Chopina w Warszawie bije rekordy liczby odprawionych pasażerów, osiągając dwucyfrowe wzrosty w zestawieniu z analogicznym okresem poprzedniego roku.